Balia

Fantastyczny sposób na relaks w gorącej beczce modrzewiowej zarówno latem jak i zimą. Znana jest także pod nazwami: ruska bania, balia ogrodowa, sauna japońska, balia kąpielowa, sauna norweska, sauna japońska. Terapeutyczna zasada działania jest identyczna jak w saunie. Rozgrzewamy organizm w wodzie, a następnie gwałtownie chłodzimy pobudzając krążenie. Ma jednak tę zaletę nad sauną, że przyjemność w bani przy idealnej temperaturze 39 st. C może trwać nawet 3 godziny.

Sauna

SAUNA – to obce, ale ładnie brzmiące słowo, pochodzi z języka fińskiego. Oznacza kąpiel, od wielu wieków szeroko rozpowszechnioną w Finlandii, gdzie niemal wszędzie, w pobliżu licznych jezior, rzek, na wybrzeżach bałtyckich zatok, można znaleźć małe, kąpielowe domki, o których tak dziwne rzeczy są opowiadane. Teraz także u nas w Domu nad Potokiem BORSZÓWKA w Szklarskiej Porębie, nie tylko komfortowe pokoje ale także jest możliwość skorzystania z sauny, co jest idealnym uzupełnieniem baili ruskiej.

Basen

W cieplejsze dni nie ma nic przyjemniejszego jak spędzić popołudnie nad basenem. Do dyspozycji od maja do końca ciepłych dni letnich odkryty basen na wolnym powietrzu z podgrzewaną wodą o wymiarach 4x8m i głębokości 100 cm z myślą głównie o dzieciach, ale również dla dorosłych.

Plac zabaw.

dla najmłodszych jest do dyspozycji plac zabaw z czterema huśtawkami, mini skałką wspinaczkową, dwoma ślizgawkami i modułem sprawnościowym.

Parking.

Nie musicie się martwić gdzie zaparkować swoje auto przyjeżdżając do naszego „Domu nad potokiem”. Dla gości dostępny jest parking, który mieści 20 samochodów.

Boisko do siatkówki.

Bar letni z ogniskiem i grilem.

Suszarnia dla narciarzy.