Dom nad potokiem "BORSZÓWKA" w Szklarskiej Porębie przy ul.Wolności 19
DOMNADPOTOKIEM.PL

„BORSZÓWKA” znajduje się w pięknie usytuowanym miejscu tuż nad samym strumieniem, który płynie przez cały rok i nadaje temu miejscu niepowtarzalnego klimatu. U nas znajdziecie upragniony wypoczynek- bierny, ciesząc się wspaniałymi widokami w zacisznym miejscu, jak i ten aktywny- w sezonie letnim spacery po górach, rowery, nordic walking, wodospad Szlarki i wiele innych. Zimą białe szaleństwo! Wiele tras zjazdowych w Szklarskiej Porębie, Świeradowie Zdrój lub Czeskim Harrachov. Coraz większą popularnością cieszy się narciarstwo biegowe do którego w naszym rejonie również nie brakuje tras.


Ogromny taras idealny na relaks

W cieplejsze jak i te chłodniejsze dni polecamy wypić poranną kawę na naszym dużym tarasie rozkoszując się widokiem karkonoskich wzniesień i przecinającego teren potoku. Świetne samopoczucie od rana gwarantowane!


Salonik dla dzieci

Miejsce zabaw dla dzieci


SALONIK KOMINKOWY

Po całym dniu atrakcji milo przysiąść przy kominku z rodzina lub przyjaciółmi. Zachęcamy do skorzystania z ogólnodostępnego salonu gdzie blask i ciepło kominka umili Wam czas przy lampce wina i milej rozmowie.

ŚNIADANIE

Dla każdego z gości codziennie rano przygotowujemy pożywne i zdrowe śniadanie w formie szwedzkiego bufetu.

SUSZARNIA DLA NARCIARZY

Dla bardziej aktywnych zimą, do dyspozycji oddajemy suszarnię butów narciarskich, gdzie również można przechowywać sprzęt narciarski. Latem natomiast jest to idealne miejsce na przechowanie np. rowerów. Pomieszczenie znajduje się w budynku pensjonatu (obok Górskich Domków) i posiada osobne wejście tuż przy miejscu Waszego zakwaterowania.


Taras zimowy - Bar - Kawiarnia

Dla bardziej aktywnych zimą, do dyspozycji oddajemy suszarnię butów narciarskich, gdzie również można przechowywać sprzęt narciarski. Latem natomiast jest to idealne miejsce na przechowanie np. rowerów. Pomieszczenie znajduje się w budynku pensjonatu (obok Górskich Domków) i posiada osobne wejście tuż przy miejscu Waszego zakwaterowania.NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

MAŁE DZIECI - istnieje możliwość zamówienia dla małych dzieci, wanienki do kąpieli, nocnika, nakładki na WC, podstopnia,  łóżeczka dziecięcego turystycznego oraz krzesełka do karmienia.

PUPILE - przyjmujemy gości z pupilami zakładając, że potrafią zaakceptować nowej miejsce pobytu w sposób nie przeszkadzający innym gościom oraz nie są puszczane bez bezpośredniego nadzoru na terenie ośrodka, a toaleta jest sprzątana przez właścicieli. Nie pobieramy dodatkowych opłat związanych ze zwierzętami, prosimy jedynie o pozostawienia napiwku serwisowi sprzątającemu, byśmy mogli przyjmować gości z pupilami.

WYPOSAŻENIE DROBNE - w łazience znajdują się ręczniki małe oraz duże, łóżka mają ubraną pościel - standard hotelowy, do zmywarki otrzymają Państwo tabletki w ilości jednej tabletki na dzień, w łazience znajduje się mydło w płynie, w kuchni płyn do mycia naczyń, akcesoria do sprzątania z odkurzaczem włącznie.

BASEN - do dyspozycji od maja do końca ciepłych dni letnich odkryty basen na wolnym powietrzu z podgrzewaną wodą o wymiarach 4x8m i głębokości 100 cm z myślą głównie o dzieciach, ale również dla dorosłych. 

BANIA ROSYJSKA - idealnym rozwiązaniem na spędzenie wieczoru jest fantastycznie relaksująca bania rosyjska, której działanie jest podobne do sauny, z tą różnicą, że w wodzie o temp. 38st.C przyjemność trwa 1-2h-3h, zamiast 5-15 min jak w saunie. Z uwagi na długi proces podgrzania 3000 litrów wody wymagane jest zgłoszenie przygotowania na minimum 8h przed planowanym użyciem.

SAUNA - dla tych którzy jednak myślą, iż zmarzną korzystając z bani ruskiej przygotowana jest sauna fińska by się dobrze wygrzać zimowymi wieczorami i nie tylko.

OGNISKO i OGRÓD – na dużym terenie należącym do domków oraz pensjonatu (do wspólnego użytku) znajdą Państwo miejsce na ognisko z wiatą grillową ze stołami na około 20 osób oraz dużym grillem betonowym.

PLAC ZABAW dla najmłodszych jest do dyspozycji plac zabaw z czterema huśtawkami, mini skałką wspinaczkową, dwoma ślizgawkami i modułem sprawnościowym.

BOISKO DO SIATKÓWKI - dla najmłodszych i trochę starszych jest do dyspozycji boisko do siatkówki i badmingtona. Piłka i paletki do pobrania w  recepcji pensjonatu.

LEŻAKI - aby wygodnie skorzystać z otaczającego zielonego terenu do dyspozycji gości są leżaki.

INTERNET WiFi - w całym obiekcie dostępny jest szybki ORANGE 1Gb) i bezpłatny internet bezprzewodowy.

TARAS LETNI – bezpośrednio z części kuchennej można wyjść na taras letni z ławą, ławkami i grillem. Jeśli deszczowa pogoda nie będzie sprzyjała, do dyspozycji jest również zadaszony taras od frontu budynku lub przestronny balkon na piętrze.

STRUMIEŃ –  wokół domków wartkim strumieniem płynie potok z najczystszą wodą spływającą z gór, z której można wyłowić pstrągi lub latem zanurzyć się dla ochłody – ale uwaga – woda jest bardzo chłodna.

ŚNIADANIA - opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia śniadań w pensjonacie. Prosimy jednak ustalić z obsługą czy w danym momencie jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie.

SUSZARNIA DLA NARCIARZY/SPORTOWCÓW - podczas uprawiania sportów zimowych jak i letnich - buty, rękawiczki, czapki wymagają suszenia. Dla naszych sportowców przygotowane jest specjalne pomieszczenie do suszenia ekwipunku.

EKOLOGIA - cały obiekt oświetlają żarówki LED, dzięki czemu zużycie prądu pojedynczego punktu nie przekracza 5W! Izolacja termiczna jest na poziomie domu pasywnego, a sterowanie temperaturą w pomieszczeniach realizowane jest dzięki elektronicznego termostatowi, co w połączeniu z ekologicznym źródłem jako paliwa w kominku pozwala nazwać domek ekologicznym.

KAUCJA i OPŁATA ZA ENERGIĘ - o ile opłata za pobyt nie została zrealizowana przelewem bankowym, opłata pobierana jest w ciągu pierwszej doby oraz dodatkowo pobierana jest kaucja 500 PLN, z której następnie rozliczana jest opłata za zużycie energii elektrycznej na koniec pobytu. Kaucja zwracana jest w dniu wyjazdu, po odebraniu pokoju przez obsługę BORSZÓWKI.

PARKING i DOJAZD – tuż przy drodze asfaltowej przygotowany jest parking na dużą ilość samochodów. Do pensjonatu prowadzi łagodnie nachylona droga asfaltowa, gdzie każdy samochód z napędem na dwa koła powinien sobie poradzić. Wszyscy nasi goście mają zagwarantowany parking.zadzwoń: +48605454495 zarezerwuj pokój wyślij wiadomość